Joomla 3.5.0 stable sürümü yayınlandı

Joomla 3.5.0 yaymlandı

Joomla projesi geliştirici takımı 3.5.0 stabil sürümünü taahhüt edilen zamandan çok sonra da olsa yayımladı. Yayımlanan 5 adet beta ve 4 adet RC deneme sürümleri sonrası nihayet Joomla 3.5.0 sürümünü hayata geçirdi. Joomla 3.5.0 sürümü ile birlikte joomla 4.0 sürümünün de habercisi oldu. joomla 3 serisinin standart vade desteklenecek olan altıncı ana sürümüdür. Php 7 üzerinde çalışabilen Joomla 3.5.0 sürümü 34 adet yeni özelliği de beraberinde getirdi.

Joomla 3.5.0 ile gelen yeni özelliklerden önemlileri;

* Yeni e posta yolu ile güncelleme bildirimi uyumlu eki

* Yeni istatistik uyumlu eki ( Uyumlu eki aktif hale getirirseniz joomla projesinin sisteminiz ile ilgili bazı istatistiki bilgileri almasına izin vermiş olursunuz )

* Sistem bilgisini dosya olarak indirebilme özelliği

* İletişim, Reklam ve Beslemeler bileşenleri ile Kategori yöneticisi içinde bulunan kategori listesinde yayınlanmış, yayınlanmamış, arşivlenmiş ve çöpe gönderilmiş olan içeriklerin sayısını görebilme

* Rastgele blog ve kategori listesi görünümü

* İçerik eklerken editörün altında bulunan Makale, Resim, Sayfa Sonu ve Devamını Oku butonlarının editörün araç çubuğuna alınması

* TinyMCE editöründe sürükle bırak yöntemi ile resim ekleyebilme

* Protostar temasına css dosyası ekleyebilme

Joomla 3.5.0 sürümü bir çok ücretli ve ücretsiz eklentiyi desteklemesi joomla kullanıcıları için sıkıntısız bir geçişi beraberinde getirdi. Joomla 3.4.x sürümülerinden biri ile çalışan joomla siteler bir tıklama ile 3.5.0 sürümüne direk geçebilirler.

Joomla 3.x.x den Joomla 3.5.0 e yükseltme paketini ( İngilizce ) indirmek için tıklayınız.


Yazdır   e-Posta

Online Ziyaretçilerimiz

32 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi