Yayımlanmış Joomla! Sürümleri

  Joomla! Kurulum

  Joomla Sürümleri

  Joomla 3.5.0 stable sürümü yayınlandı

  Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
   
  Joomla 3.5.0 yaymlandı

  Joomla projesi geliştirici takımı 3.5.0 stabil sürümünü taahhüt edilen zamandan çok sonra da olsa yayımladı. Yayımlanan 5 adet beta ve 4 adet RC deneme sürümleri sonrası nihayet Joomla 3.5.0 sürümünü hayata geçirdi. Joomla 3.5.0 sürümü ile birlikte joomla 4.0 sürümünün de habercisi oldu. joomla 3 serisinin standart vade desteklenecek olan altıncı ana sürümüdür. Php 7 üzerinde çalışabilen Joomla 3.5.0 sürümü 34 adet yeni özelliği de beraberinde getirdi.

  Joomla 3.5.0 ile gelen yeni özelliklerden önemlileri;

  * Yeni e posta yolu ile güncelleme bildirimi uyumlu eki

  * Yeni istatistik uyumlu eki ( Uyumlu eki aktif hale getirirseniz joomla projesinin sisteminiz ile ilgili bazı istatistiki bilgileri almasına izin vermiş olursunuz )

  * Sistem bilgisini dosya olarak indirebilme özelliği

  * İletişim, Reklam ve Beslemeler bileşenleri ile Kategori yöneticisi içinde bulunan kategori listesinde yayınlanmış, yayınlanmamış, arşivlenmiş ve çöpe gönderilmiş olan içeriklerin sayısını görebilme

  * Rastgele blog ve kategori listesi görünümü

  * İçerik eklerken editörün altında bulunan Makale, Resim, Sayfa Sonu ve Devamını Oku butonlarının editörün araç çubuğuna alınması

  * TinyMCE editöründe sürükle bırak yöntemi ile resim ekleyebilme

  * Protostar temasına css dosyası ekleyebilme

  Joomla 3.5.0 sürümü bir çok ücretli ve ücretsiz eklentiyi desteklemesi joomla kullanıcıları için sıkıntısız bir geçişi beraberinde getirdi. Joomla 3.4.x sürümülerinden biri ile çalışan joomla siteler bir tıklama ile 3.5.0 sürümüne direk geçebilirler.

  Joomla 3.x.x den Joomla 3.5.0 e yükseltme paketini ( İngilizce ) indirmek için tıklayınız.

  Neden Böyle Bir Site?!?...

  Joomla Gen Tr

  Joomla Türkiye'nin adresi bellidir. Türkiye'de en etkin joomla destek siteleri Joomla Gen Tr ve Joomla Via dir. Destek talepleriniz ilgili sitelerden hemen cevaplanıp çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca her tür eklenti türkçe dil dosyalarını da bu destek stelerinden bulabilirsiniz.

  Biz joomla konusunda öğrendiğimizi zamanla unuttuğumuz için, sonradan oluşan veya talep ettiğimiz bir eklentiyi, bir bilgiyi saatlerce aramak zorunda kalıyoruz. O nedenle sitelerimizde kullandığımız eklenti elimizin altında olsun diye böyle bir depo yapmak istedik.