Joomla SEO

  Joomla Seo

  Joomla website optimize ipuçları

  Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
   
  joomla 3.9.18 optimize

  Zaman zaman Joomla sisteminiz yavaşlayabilir. Bunun için Joomla içerik yönetim sistemini optimize etmek aşağıdaki yolları deneyerek sisteminizi hızlandırabilirsiniz.
  1) Ana sayfanızda görünen, görünmesini istediğiniz makale/haberlerde kullandığınız resimleri mutlaka optimize ederek yayınlayın. Bilhassa slider / slayt olarak kullandığımız resimleri optimize ederek yayınlayın.
  Sitenizin var olan eksikliklerini, optimize etmeniz gereken alanları Gmetrix.com aracılığı ile görebilir bunun için gerekli tedbirleri alabilirsiniz.
  2) Joomla web sitesi için en iyi pluginlerden biri JHC Optimize-net eklentisidir. İster ücretli, ister ücretsiz versiyonu farketmez mutlaka sitenizde bulunması gereken bir eklentidir. Kurduktan sonra uygulama eki bölümünden gerekli ayarları yaparak sitenizi optimize edebilirsiniz. Web sitenizdeki Cache özelliğini, resim optimizasyonları JHC optimizeJHC Optimize-net eklentisi ile mutlaka yapınız.
  3) Size lazım olmayan, kullanmadığınız tüm eklentileri deaktif ederek kaldırınız.
  4) Debug özelliğini Joomla admin paneli > Global Configuration kısmından aktif edip çalışan sorgu sayılarını kontrol ediniz. Rakam ne kadar yüksek olursa siteniz o kadar yavaş çalışacaktır. Eğer buradaki rakam 50'yi aşar ise, siteye yüklenen eklentileri gözden geçirerek sorunlu olanı sistemden kaldırmanız gerekebilir.
  5) www.websiteoptimization.com gibi online araçlar kullanarak sitenizi kontrol ediniz. Bu sayfa sitenizde ne gibi güncellemeler yapabileceğiniz konusunda değerli bilgiler vermektedir.
  6) Sayfalarınızda dış ve iç bağlantı sayılarını düşürünüz (dışarıya giden linkler ve sayfa içindeki linkler). Sadece önemli linkler sitenizde yer alsın.

  Neden Böyle Bir Site?!?...

  Joomla Gen Tr

  Joomla Türkiye'nin adresi bellidir. Türkiye'de en etkin joomla destek siteleri Joomla Gen Tr ve Joomla Via dir. Destek talepleriniz ilgili sitelerden hemen cevaplanıp çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca her tür eklenti türkçe dil dosyalarını da bu destek stelerinden bulabilirsiniz.

  Biz joomla konusunda öğrendiğimizi zamanla unuttuğumuz için, sonradan oluşan veya talep ettiğimiz bir eklentiyi, bir bilgiyi saatlerce aramak zorunda kalıyoruz. O nedenle sitelerimizde kullandığımız eklenti elimizin altında olsun diye böyle bir depo yapmak istedik.

  Joomla Video