Ucuz Backlink Paketleri Sitenize Zarar Verebilir

2016 yılı başlangıcından itibaren Google farklı algoritma çalışması sonucu web sitelerin SEO çalışmalarının da yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir. Fakat hala görüyoruz ki, başta forumlar da olmak üzere SEO işi yapanlar bir çok ucuz backlink paketlerini seo danışmanlığı adı altında pazarlamaktadırlar. Oldukça rağbet edilen bu SEO hizmetlerin başlangıçta yaptıranlara faydası dokunsa bile uzun vadede zarar olacağı açıktır. Bu kadar ucuza Seo Hizmeti veren kişi veya firmaları iyici araştırmadan, referanslarına bakmadan hizmet alanlar zaman içerisinde bu acı tecrübelerini bizimle paylaşıyorlar. Ama iş işten geçmiş oluyor.

Düşük maliyetli seo, backlink ve tanıtım yazısı çalışmaları yapanlar genelde paketlerinin oluşturur ve paketlerin içerisine bir sürü gereksiz bilgiler doldurabilirler. Müşterilerine genelde bir sürü taahhütde bulunurlar. Bu tür değersiz çalışmalar yeni gelen algoritmalar ile değeri kalmayan çalışmalardır.

Hatta çoğu Seo Firması veya uzmanı, veya danışmanlık firması ilk kurulduğu anda bir kaç paket belirlemiş olabilir. Ama her geçen gün Google güncellemeleri ile bu paketleri anlamı kalmaz. Kendini sürekli yenilemeyen bu tür firma veya kişiler paketlerinin yılını değiştirerek sanki 2016 seo paketleri gibi müşterilerine sunarlar. Değişen sadece fiyatlarıdır. Üstelik sundukları SEO paketlerinin fiyatı da bir önceki yıla göre artmıştır.

Yeni SEO yapısına göre kendini geliştirmeyen bu tür firmalar yada uzman geçinenler algoritmaları takip etmiyor, kafasına göre seo çalışmalarını yapıyorlar. Genellikle site sahibine karlarından çok zararları oluyor. Belki birkaç ay başlangıçta siteyi zirveye çıkartıyorlar. Müşteriye bu çalışma sonuçlarını da kanıt diye sunuyorlar. Çalışma ücretlerini alıyorlar. Sonra peki ne oluyor? En acı tarafı işte burası. Organik SEO çalışması yapılmadığı, backlink seçiminde duyarlı davranılmadığı için zaman geçtikçe bu zararlı çalışmaların etkileri başlayıp siteye zarar vermeye başlıyor. Öylleki google bu tür siteleri arama sonuçlarında en arkalara atıyor. Hatta sonuçlarda bile göstermiyor. Hadi geçmiş olsun.

Paranla rezil olmak böyle bir şey olsa gerek....


Yazdır   e-Posta

Online Ziyaretçilerimiz

13 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi