Webmaster Konuları

Joomla temaya modül pozisyonları ekleme

Kullandığımız temanın index.php dosyasını açıyorsunuz. Pozisyon eklemek istediğiniz yere karar verdikten sonra bu yere gelerek aşağıdaki kodu giriyorsunuz.

Aşağıdaki kodu ekle

countModules( 'user22' )) : ?>

Dikkat ediniz ki yukarıdaki kodu olduğu gibi yapıştırmanız, temanızda user22 isimli bir modül pozisyonu oluşturacaktır. Bu ismi ben öylesine yazdım, değiştirebilirsiniz.

Yukarıdaki işlemi gerçekleştirdikten sonra kaydedip, index.php dosyanızı kapatabilirsiniz. Şimdi gelelim user22 isimli modül pozisyonumuzda modül göstermemiz için gereken son hamleye. templateDetails.xml dosyasına girerek bölümünde gördüğünüz temanızın mevcut pozisyonlarının altına aşağıdaki şekilde bir tanımlama yapıyorsunuz:

Kod: Tümünü seç

user22

Bu işlemi de gerçekleştirdiğimize göre artık temanızın user22 modül pozisyonu hazırdır ve bu pozisyona dilediğiniz modülü atayabilirsiniz.

Kaynak: www.joomlabilgi.com

Joomla Modül Pozisyonları

Neden Böyle Bir Site?!?...

Joomla Gen Tr

Joomla Türkiye'nin adresi bellidir. Türkiye'de en etkin joomla destek siteleri Joomla Gen Tr ve Joomla Bilgi dir. Destek talepleriniz ilgili sitelerden hemen cevaplanıp çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca her tür eklenti türkçe dil dosyalarını da bu destek stelerinden bulabilirsiniz.

Biz joomla konusunda öğrendiğmizi zamanla unuttuğumuz için, sonradan oluşan veya talep ettiğimiz bir eklentiyi, bir bilgiyi saatlerce aramak zorunda kalıyoruz. O nedenle sitelerimizde kullandığımız eklenti elimizin altında olsun diye böyle bir depo yapmak istedik.

Online Ziyaretçilerimiz

105 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

© 2015 Joomla!Rehber - Tüm Hakları Saklıdır