Joomla Webmaster Konuları

  Webmaster Konuları

  Joomla temaya modül pozisyonları ekleme

  Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
   

  Kullandığımız temanın index.php dosyasını açıyorsunuz. Pozisyon eklemek istediğiniz yere karar verdikten sonra bu yere gelerek aşağıdaki kodu giriyorsunuz.

  Aşağıdaki kodu ekle

  countModules( 'user22' )) : ?>

  Dikkat ediniz ki yukarıdaki kodu olduğu gibi yapıştırmanız, temanızda user22 isimli bir modül pozisyonu oluşturacaktır. Bu ismi ben öylesine yazdım, değiştirebilirsiniz.

  Yukarıdaki işlemi gerçekleştirdikten sonra kaydedip, index.php dosyanızı kapatabilirsiniz. Şimdi gelelim user22 isimli modül pozisyonumuzda modül göstermemiz için gereken son hamleye. templateDetails.xml dosyasına girerek bölümünde gördüğünüz temanızın mevcut pozisyonlarının altına aşağıdaki şekilde bir tanımlama yapıyorsunuz:

  Kod: Tümünü seç

  user22

  Bu işlemi de gerçekleştirdiğimize göre artık temanızın user22 modül pozisyonu hazırdır ve bu pozisyona dilediğiniz modülü atayabilirsiniz.

  Kaynak: www.joomlabilgi.com

  Joomla Modül Pozisyonları

  Neden Böyle Bir Site?!?...

  Joomla Gen Tr

  Joomla Türkiye'nin adresi bellidir. Türkiye'de en etkin joomla destek siteleri Joomla Gen Tr ve Joomla Via dir. Destek talepleriniz ilgili sitelerden hemen cevaplanıp çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca her tür eklenti türkçe dil dosyalarını da bu destek stelerinden bulabilirsiniz.

  Biz joomla konusunda öğrendiğimizi zamanla unuttuğumuz için, sonradan oluşan veya talep ettiğimiz bir eklentiyi, bir bilgiyi saatlerce aramak zorunda kalıyoruz. O nedenle sitelerimizde kullandığımız eklenti elimizin altında olsun diye böyle bir depo yapmak istedik.