Google Apps for Work artık G Suite adı ile hizmet verecek

G Suite, Google'ın daha önce Google Apps for Work adıyla işletmelerin kullanımına sunduğu Bulut tabanlı bir verimlilik paketidir. Uzun, karmaşık ve kullanışsız bu marka adı, Eylül 2016 tarihi itibariyle G Suite olarak değiştirilmiştir.

Daha önce kişisel Gmail hesabı kullandıysanız, G Sutie'in de aynı arayüze sahip olduğunu ve bu nedenle kullanmakta hiç zorlanmayacağınızı hatırlatmak isteriz. G Suite'in en güzel yanlarından bir diğeri de; Gmail arayüzünü kullanırken, adınız@şirketiniz.com biçimindeki kurumsal e-postanızı da kullanmaya devam edecek olmanızdır. G Suite Google

G Suite, (eski adıyla Google Apps for Work) e-posta hizmeti ile ilgi uyandırmış bir ürün olsa da, e-posta hizmeti, dev bir paketin sadece bir parçası aslında. Bu paketin içeriğinde e-posta hizmetinin yanısıra;
Google Dokümanlar (Word)
Google Slaytlar (Power Point)
Google Sheets (Excell)
Google Drive (Depolama)
Google Cihaz Politikası (Mobil cihaz denetimi)
Authenticator (3 boyutlu güvenlik)
Takvim gibi işinizi kolaylaştıracak bir çok aracı ve daha fazlasını size sunmaktadır.
Ancak mevcut e-posta altyapınızı G Suit'e taşımak ileri düzey teknik bilgi gerektireceğinden, bu konuda bir uzmanla çalışmanızı da önemle hatırlatmak isteriz. Aksi taktirde e-posta trafiğiniz tamamen veya tek yönlü olarak durabilir veya en iyi ihtimalle eski e-postalarınıza ulaşamayabilirsiniz.

G Suite ücretleri, kullanıcı başına Aylık $5 ve $10 şeklinde sunulmaktadır. Çoğu şirket için 5 $'lık sürümün yeterli olduğunu ifade edebiliriz.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi için Karbon Bilişim sayfasını ziyaret edebilirsiniz.


Yazdır   e-Posta

Online Ziyaretçilerimiz

59 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi