Webmaster Konuları

JInstaller: :Install: XML kurulum dosyası bulunamıyor hatası

Joomla yönetim (administrator) panelinden herhangi bir eklenti veya tema yükleme sonucunda kurmak istediğiniz eklenti veya tema kurulamadığında şu şekilde bir uyarı alırsanız; JInstaller: :Install: XML kurulum dosyası bulunamıyor.

Böylesi durumlarda yapmamız gereken ilk önce Zipli dosyayı masaüstüne açarak XML dosyası var/yok kontrol edin.

Bazen bir zipli dosya içinde farklı sürümler için başka bir zipli dosyalar olabilir. Bu durumda sizin sürümünüze uygun zipli dosyayı ectract yaparak onu dışarı alın ve sürümünüze uygun olan dosyayı zipleyerek yüklemeyi deneyin.

Yüklemeye çalıştığınız eklenti kullandığınız Joomla sürümünüze uygun bir dosya olmayabilir. Joomla sürümünüze uygun olup olmadığını eklentinin üretici sayfasından kontrol ediniz. Kullandığnız Joomla sürümünüze uygun dosyayı indirerek kurmayı deneyiniz. XML kurulum dosyası bulunamıyor

Neden Böyle Bir Site?!?...

Joomla Gen Tr

Joomla Türkiye'nin adresi bellidir. Türkiye'de en etkin joomla destek siteleri Joomla Gen Tr ve Joomla Bilgi dir. Destek talepleriniz ilgili sitelerden hemen cevaplanıp çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca her tür eklenti türkçe dil dosyalarını da bu destek stelerinden bulabilirsiniz.

Biz joomla konusunda öğrendiğmizi zamanla unuttuğumuz için, sonradan oluşan veya talep ettiğimiz bir eklentiyi, bir bilgiyi saatlerce aramak zorunda kalıyoruz. O nedenle sitelerimizde kullandığımız eklenti elimizin altında olsun diye böyle bir depo yapmak istedik.

Online Ziyaretçilerimiz

73 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

© 2015 Joomla!Rehber - Tüm Hakları Saklıdır