Joomla Webmaster Konuları

  Webmaster Konuları

  Sağ Tuş Kopyalama Yasağını Kaldıralım

  Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
   
  Bugünlerde bazı siteler (örnek: kamudanhaber.com) bilgilerinin çalınmaması için sitelerine sağ tıklama ve üzerinden geçme yasağı koyuyorlar. Çok enteresan bir durum. Zaten bir web sitesi sahibi olan ya da bu iş ile uğraşan kişi bu içerikleri her türlü alabilir. Onun için yasak "hırsıza kilit dayanmaz" kabilinden oldukça komik bir uygulama. Yine de bilmeyenler için bu yasağı aşmanın basit yolları var.

  Bu yasağı delmenin yolunun var olmasına rağmen hala neden yaparlar anlamış değiliz. Biz en çok kullandığımız browserler için bir iki yol verelim.

  Mozilla Firefox İçin

  1- Mozilla tarayıcımızı açıyoruz

  2- Araçlar sekmesinden Seçenek‘i tıklıyoruz İçerik sekmesinden java Scprit etkinleştirin yanında ki tik i kaldırıp tamam diyoruz. Araçlar>Seçenekler>İçerik>JavaScript kodlarını etkinleştir Bu işlemi yaptıktan sonra sayfada F5 (Yenile) Yaparak istediğiniz yazıyı resmi kopyalabilirsiniz.

  3- Kopyalama işiniz bittikten sonra eski durumuna getirip F5 tuşuna basmayı unutmayın lütfen. sağ tuş yasak siteler

  İnternet Explorer İçin

  1 - Siteyi açıyoruz ve F12 tuşuna basıyoruz. (Normal Menuden ulaşmak isterseniz Araçlar >> Geliştirici Araçları (F12) >> Devre Dışı Bırak >> Komut Dosyası & kısayolu f12 tuşu)

  2- Devre dışı Bırak sekmesinden en üstteki Komut Dosyası seçeneğini işaretliyoruz . Araçlar >> Geliştirici Araçları (F12) >> Devre Dışı Bırak >> Komut Dosyası

  3- Kopyalama işiniz bittikten sonra eski durumuna getirip F12 tuşuna basmayı unutmayın lütfen.

  Eklentiler

  1-Mozilla'nın RightToClick eklentisini kurarak sağ tuş kilit sistemini çözebilirsiniz.

  2-Mozilla'nın NoScript Security Suite son sürümünü kurarak sağ tuş kilit sistemini çözebilirsiniz.

  Özgün haberlerin - içerikerin siteniz için her zaman iyi olduğunu unutmayın. Ama bazen lazım olmuyor da değil hani...

  Neden Böyle Bir Site?!?...

  Joomla Gen Tr

  Joomla Türkiye'nin adresi bellidir. Türkiye'de en etkin joomla destek siteleri Joomla Gen Tr ve Joomla Via dir. Destek talepleriniz ilgili sitelerden hemen cevaplanıp çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca her tür eklenti türkçe dil dosyalarını da bu destek stelerinden bulabilirsiniz.

  Biz joomla konusunda öğrendiğimizi zamanla unuttuğumuz için, sonradan oluşan veya talep ettiğimiz bir eklentiyi, bir bilgiyi saatlerce aramak zorunda kalıyoruz. O nedenle sitelerimizde kullandığımız eklenti elimizin altında olsun diye böyle bir depo yapmak istedik.