Joomla Güvenlik

Sucuri.net ile joomla sitenizin güvenirliliğini test edin

Sucuri ücretsiz servisi ile Joomla ile hazırlanmış sitenizin güvenlik açıklarına karşı taratabilirsiniz. Joomla webmasterlerin emek vererek hazırladığı sitesinin iframe bulaşmasını, üçüncü parti eklentileri yüklendikten sonraki güncelleme ihmali nerdeniyle virüs kapmasını veya üzerinde değerli yazıları olan blogunun hacklenmesini istemez. Fakat sitenize yüklediğiniz temaları ve eklentileri hiç kontrol etmeden kullanıyorsanız sitenizin hacklenmesi mümkün.

Ara sıra Sucuri.net ile ücretsiz olarak web sitenizin taramasını yapabilir ve açıklarına karşı önlem alabilirsiniz. Sucuri.net adlı yazılım yanlızca zararlı yazılımlara karşı tarama yapmıyor, eğer bulaştıysa çözüm yollarını da sunuyor.

Sucuri.net bu servisini ücretsiz sunuyor. Fakat güvenliğinize önem veriyorsanız, daha ayrıntılı tarama ve daha ayrıntılı çözümler için ücretli bir sürümü mevcut. Üye olmanız durumunda sitelerinizi hesabınıza ekleyip belli aralıklarla taramasını sağlayabilirsiniz. Fakat ücretli fiyatları 1 site için 89 dolar oldukça pahalı.10 site için ise 289 dolar fiyat uygun gibi görünüyor.

Sucuri’nin güvenlik ipuçları paylaştığı bir blogu mevcut. İngilizce bilen Joomla webmasterlerin bu blogları takip etmesinde fayda var.

Sucuri.net ile web sitenin güvenlik açıklarını Test Etmek İçin Tıkla....

sucuri.net

Neden Böyle Bir Site?!?...

Joomla Gen Tr

Joomla Türkiye'nin adresi bellidir. Türkiye'de en etkin joomla destek siteleri Joomla Gen Tr ve Joomla Bilgi dir. Destek talepleriniz ilgili sitelerden hemen cevaplanıp çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca her tür eklenti türkçe dil dosyalarını da bu destek stelerinden bulabilirsiniz.

Biz joomla konusunda öğrendiğmizi zamanla unuttuğumuz için, sonradan oluşan veya talep ettiğimiz bir eklentiyi, bir bilgiyi saatlerce aramak zorunda kalıyoruz. O nedenle sitelerimizde kullandığımız eklenti elimizin altında olsun diye böyle bir depo yapmak istedik.

Online Ziyaretçilerimiz

90 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

© 2015 Joomla!Rehber - Tüm Hakları Saklıdır