Sucuri.net ile joomla sitenizin güvenirliliğini test edin

Sucuri ücretsiz servisi ile Joomla ile hazırlanmış sitenizin güvenlik açıklarına karşı taratabilirsiniz. Joomla webmasterlerin emek vererek hazırladığı sitesinin iframe bulaşmasını, üçüncü parti eklentileri yüklendikten sonraki güncelleme ihmali nerdeniyle virüs kapmasını veya üzerinde değerli yazıları olan blogunun hacklenmesini istemez. Fakat sitenize yüklediğiniz temaları ve eklentileri hiç kontrol etmeden kullanıyorsanız sitenizin hacklenmesi mümkün.

Ara sıra Sucuri.net ile ücretsiz olarak web sitenizin taramasını yapabilir ve açıklarına karşı önlem alabilirsiniz. Sucuri.net adlı yazılım yanlızca zararlı yazılımlara karşı tarama yapmıyor, eğer bulaştıysa çözüm yollarını da sunuyor.

Sucuri.net bu servisini ücretsiz sunuyor. Fakat güvenliğinize önem veriyorsanız, daha ayrıntılı tarama ve daha ayrıntılı çözümler için ücretli bir sürümü mevcut. Üye olmanız durumunda sitelerinizi hesabınıza ekleyip belli aralıklarla taramasını sağlayabilirsiniz. Fakat ücretli fiyatları 1 site için 89 dolar oldukça pahalı.10 site için ise 289 dolar fiyat uygun gibi görünüyor.

Sucuri’nin güvenlik ipuçları paylaştığı bir blogu mevcut. İngilizce bilen Joomla webmasterlerin bu blogları takip etmesinde fayda var.

Sucuri.net ile web sitenin güvenlik açıklarını Test Etmek İçin Tıkla....

sucuri.net


Yazdır   e-Posta

Online Ziyaretçilerimiz

114 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi