Joomla Güvenlik

  Joomla Güvenlik

  Joomla admin şifresini unuttuysanız

  Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
   

  Joomla kullanıcılar zaman zaman admin şifresini unutabilirler. Bu durumda telaşlanmaya gerek yok. Joomla admin panel şifrenizi unuttuysanız bunu phpmyadmin aracılığıyla elde edebilirsiniz...

  1. Hosting firmanız tarafından verilen bilgilerle Cpanel'e girin.

  2. Phpmyadmin ile veritabanına bağlanın,

  3. Sol listede xxx_users tablosunu bulun ve tıklayın,

  4. Açılansayfadaki tara(browse) tıkladığınızda size id numarası 62 olan kullanıcı adı admin olan (ya da kullandığınız başka admin kullanıcısı) bir satır gelecektir en üstte. Orada düzenleyi tıklayin.

  5. Gelen sayfada password yazan yerin karşısında karışık rakamlar ve harfler vardır. Oradaki karışık rakam ve sayıların yerine şunu yazın;

  Kod:

  6. git butonuna basarak kaydedin.

  Daha sonra admin paneli girişine gelin. Kullanıcı

  adını "admin" veya düzenlediginiz sekilde girin, şifreyi de "123456" yazın.

  Probleminiz hallolacaktir. İyi joomlalar

  Neden Böyle Bir Site?!?...

  Joomla Gen Tr

  Joomla Türkiye'nin adresi bellidir. Türkiye'de en etkin joomla destek siteleri Joomla Gen Tr ve Joomla Via dir. Destek talepleriniz ilgili sitelerden hemen cevaplanıp çözüme kavuşturulmaktadır. Ayrıca her tür eklenti türkçe dil dosyalarını da bu destek stelerinden bulabilirsiniz.

  Biz joomla konusunda öğrendiğimizi zamanla unuttuğumuz için, sonradan oluşan veya talep ettiğimiz bir eklentiyi, bir bilgiyi saatlerce aramak zorunda kalıyoruz. O nedenle sitelerimizde kullandığımız eklenti elimizin altında olsun diye böyle bir depo yapmak istedik.